Zdrowie

Vitberg – otwarcie pierwszej Pracowni Wibroterapii

Więcej informacji o marce Vitberg znajdziesz w tym miejscu

W 2018 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozpoczęła działanie pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt powstał przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne i badania z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii dedykowana jest do przeprowadzania badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm ludzki. Będą w niej także prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z zakresu odnowy psychosomatycznej, fizykoterapii oraz kosmetologii. Urządzenia RAM Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, posłużą jednocześnie do regeneracji sportowców. krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że aparaty Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach zostaną wykorzystane urządzenia marki Vitberg?

W najbliższych latach wyniki testów mogą pomóc w usprawnieniu treningów sportowców czy modernizacji terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii prowadzone będą badania z zakresu biochemii i fizjologii. Obserwacji poddany zostanie wpływ wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki badań będą porównywane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z różnych stron świata.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]