Zabieg AMD - uzupełnij swoje wiadomości!
Choroba AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które dotyka osób w starszym wieku i wyraźnie pogarsza jakość widzenia. W dzisiejszych czasach kliniki okulistyczne oferują nowoczesne metody leczenia tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wcześniejszej sprawności.
Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest możliwe?
Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej charakteryzujący się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej widzimy ostro. AMD jest dolegliwością, która przejawia się poprzez odkształcenie obrazu i obniżenie się ostrości wzroku. Wyróżniamy postać suchą oraz mokrą tej choroby. Z AMD borykają się w głównej mierze osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast zespół przyczyn choroby nie został jeszcze w pełni zidentyfikowany. Przypuszcza się jednakże, iż za AMD odpowiada szkodliwy tryb życia – m. in. palenie papierosów, długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe czy otyłość. Istotne mogą być również czynniki genetyczne, a także różne schorzenia występujące jednocześnie, np. hipertonia czy hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna opracowała szczęśliwie efektywne technologie leczące to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane z użyciem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej AMD.
Leczenie AMD – jak przebiega?
Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT oddziałuje na starzejące się komórki oka i jednocześnie nie narusza receptorów siatkówki. Terapia ta nie jest ryzykowna a więc może być wykonywana u rozmaitych grup pacjentów narażonych na wadę albo utratę wzroku. Technologia laserowa mobilizuje komórki do odtwarzania się oraz przerywa zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – w czasie zabiegu chory nie doświadcza bólu. Przed przystąpieniem do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe, a sam zabieg trwa jedynie parę minut.
Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]