aparaty do ultradźwięków, aparat do terapii ultradźwiękowej
Zdrowie

Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko przy użyciu odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, ścięgien, blizn czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]