Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/, aby otrzymać informacje o leczeniu stożka rogówki.
Stożek rogówki to dolegliwość, która w znacznym stopniu utrudnia życie – pogarsza jakość widzenia, a jednocześnie może być powodem innych schorzeń oczu. Dzisiejsze kliniki okulistyczne dysponują środkami pozwalającymi poradzić sobie z tym problemem. Jak więc winna przebiegać korekta stożka rogówki?
Korekta stożka rogówki – geneza choroby?
Rogówka to przezroczysty element oka, który silnie skupia promienie światła. Znajduje się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jakkolwiek ma wiele receptorów bólu. Około trzeciej dekady życia może ulec deformacji przejawiającej się ścieńczeniem i uwypukleniem w środkowej części. Dzieje się tak z powodu osłabienia tkanki, która – jak się przypuszcza – ulega działaniu rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz miopię, przez co pacjent widzi zdecydowanie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie świetlne. Chorzy uskarżają się również na pieczenie oczu, niekiedy zdarza się też widzenie podwójne. Choroba ta nieraz współistnieje z innymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek wywołanym alergią. Na szczęście w dzisiejszych czasach osiągalne jest efektywne leczenie stożka rogówki. Na początkowym etapie choroba jest niwelowana za pomocą szkieł korekcyjnych lub soczewek kontaktowych, z czasem jakkolwiek konieczne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.
Korekcja stożka rogówki – stosowane procedury
Korektę stożka rogówki wykonuje się za pośrednictwem wielu zabiegów medycznych. Dzisiaj najefektywniejszą metodą na poprawę ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Współczesne kliniki okulistyczne specjalizują się dodatkowo w korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. zabieg Topoguided. Najlepsze rezultaty zapewniają zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie niezborności czy też krótkowzroczności przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą także po jakimś czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który zupełnie usuwa wadę wzroku.
Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]