Zdrowie

Lampa BEYOND – skuteczny sposób na wybielanie zębów

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe rezultaty?

Mycie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (soda oczyszczona, lakiery, pasty), nie gwarantują trwałych rezultatów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące efekty już po 3 zabiegach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście odcieni

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotny jest także dobór właściwego PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście tonów, efekty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.