Zdrowie

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Po więcej szczegółów o centrum oka skieruj się w to miejsce.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się problematycznych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się zabiegom korekty wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura bezpieczna oraz nieinwazyjna

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie dalekowzroczności, presbiopii, jaskry, jak również wielu pozostałych schorzeń. Szczególnie popularna stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent szybko wraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której zatrudniona jest wykwalifikowana kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać właściwą technikę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, dzięki czemu są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na modelowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą konieczną w wykrywaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy, a także innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi kwestiami, jak przykładowo usuwaniem kaszaków oraz ciała obcego z gałki ocznej.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]