Króliki, koty i sowy – pluszaki to nie tylko misie
Zakupy

Zwierzątka domowe i egzotyczne – poznaj świat pluszaków

Pluszak to dla dziecka znacznie więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko służy jako kompan codziennych przygód, ale w głównej mierze zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, jeśli w obok nie ma dziadków czy rodziców.

Pluszowe zabawki w pierwszym okresie życia malucha pomagają mu kształtować się emocjonalnie oraz społecznie. Dzięki nim dzieci uczą się demonstrować uczucia i tego, czym jest potrzeba opieki nad innego człowieka. Kiedy mówimy o przytulankach, natychmiastową myślą jest zwykle klasyczny miś. Jednakże wszechświat tych zabawek jest niesłychanie obszerny i znajdziemy w nim wiele innych pluszowych zwierzaków, które dzieci błyskawicznie polubią.

Pluszaki – zwierzęta znane najmłodszym z codziennego życia

Podczas spaceru z rodzicami maluchy w mgnieniu oka odkrywają, że inne dzieci przechadzają się z psami, a czasem także kotami. Podobnie wizyty u znajomych posiadających domowych pupili rozwijają u najmłodszych zaciekawienie zwierzakami i pragnienie posiadania własnego. I chociaż koty oraz psy to niesamowita odpowiedzialność, malucha może przyszykować na nią odpowiednia zabawka.

Psy

Pluszowe pieski sprzedawane w Galerii Bukowski to przytulanki zaprojektowane w oparciu o wizerunek prawdziwych ras, m.in. sznaucera. Ich sierść, której długość dobrana jest do rasy pieska, jest wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku. Z taką zabawką maluch może bawić się w wychodzenie z pluszowym czworonogiem na przechadzkę lub karmienie o określonych porach, dzięki czemu po pewnym czasie nauczy się systematyczności i należytej dbałości o swoje przyszłe, prawdziwe zwierzątko.

Koty

Inne uwielbiane przez dzieci pluszaki wyglądające jak udomowieni pupile to kociaki oraz króliki, z których te drugie cieszą się niezwykłym powodzeniem, szczególnie wśród dziewczynek. Charakterystyczną cechą niepowtarzalnych pluszowych kotków zaprojektowanych przez Galerię Bukowski są ich wąsy, które odwrotnie do większości pluszaków nie są zrobione z plastiku, a z delikatnego sznureczka. Również ich nosy oraz uśmiechy są haftowane nitką. Pluszowe koty szyte są w 2-ch rozmiarach – te małe posiadają cechy kociątek, a większe – dorosłych zwierząt. Różnicę widać nie tylko po pyszczkach zabawek, ale również po ich sylwetce.

Króliki

Pluszowe króliczki to natomiast seria maskotek, w której nie tylko maluchy, ale nawet dorośli, znajdą swojego ulubieńca. Maluchy szaleją za miękkimi królikami Kanini, z długimi, oklapniętymi słuchami oraz wydatnymi brzuszkami. Z królików tych można utworzyć pełną rodzinkę, bowiem występują one w 2-ch wielkościach – 25 i 15 cm. Dziewczynki bez wątpienia pokochają również małe i duże króliczki z serii Princess, a chłopcy króliczych przyjaciół z stylową kokardą. Z kolei dorośli, którzy wierzą, iż zwierzątka te zapewniają harmonię oraz miłość, mogą przypiąć do pęku kluczy malutki mięciutki brelok.

Galeria Bukowski - kolekcja sów Hoho
Galeria Bukowski – kolekcja sów Hoho

Puchate dzikie zwierzaki

Inną grupą maskotek są te, przypominające egzotyczne zwierzątka. Maluchy mogą założyć w swojej bawialni małe ZOO, w którym zamieszkają m.in. słonie lub pingwiny, i w ten sposób spędzać wiele godzin na zabawie z opiekunami. Niemało uwielbianych przez dzieci maskotek to również zwierzątka kojarzone z życiem poza miastem, np. mięciutkie owce, oraz te zamieszkujące polskie lasy, jak lisy czy też sówki. Te ostatnie są znakomitym upominkiem dla uczniów zaczynających naukę. Sowy są bowiem symbolem szkolnictwa i – położone na blacie biurka – będą emocjonalnym wsparciem dla nowych uczniów.

Kupuj zabawki bezpieczne i najwyższej jakości

Szukając maskotek dla dzieci, głównie najmłodszych, powinno się zwrócić uwagę nie tylko na samo ich wzornictwo, ale także sposób ich produkcji oraz to, czy są bezpieczne. Pluszaki dla maluchów winny zawsze spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy muszą być trwałe, a surowce, z jakich są wykonane, nie może wywoływać alergii. Rodzic powinien także sprawdzić, czy pluszak nie ma plastikowych, maleńkich detali, które mogłyby się odkleić i być zjedzone przez dziecko.