Zakupy Zdrowie

Wykorzystanie podkładów medycznych na co dzień

Tutaj zamówisz podkłady medyczne.

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie czają się dosłownie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia powstaje jednakże w punktach, w których zazwyczaj pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w związku z rozmaitymi zabiegami narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego rodzaju placówki służby zdrowia, salony spa, gabinety medycyny estetycznej oraz studia tatuażu. Żeby zmniejszyć groźbę przenoszenia drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami ochronnymi i preparatami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady medyczne – ochrona przed bakteriami i grzybów

Wiele chorobotwórczych roztoczy i bakterii przenosi się poprzez zetknięcie się skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez osoby zarażone. Żeby zmniejszyć ryzyko migracji bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, korzysta się z podkładów medycznych. Przeważnie są one wytworzone z celulozy lub podobnych tworzyw i są skuteczną barierą dla mikroorganizmów. Podkłady medyczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je np. na fotele ginekologiczne i dentystyczne, kozetki lub sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – do wykorzystania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze wyższe niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych wywoływanych przez bakterie panuje tam, gdzie z potencjalnie zanieczyszczoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów zmniejszają jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest rekomendowane we wszelkich miejscach udostępniających publiczne toalety – na przykład w placówkach oświaty, firmach, kinach czy urzędach.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]