Zakupy

Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Znajdź profesjonalne mopy do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – potrzebne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Profesjonalne mopy do podłogi – czym się cechują?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma służyć do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Mocny trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów do mycia podłóg

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Nieomal równie istotne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie posadzek. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni zalecamy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]