żel do dezynfekcji rąk, mydło antybakteryjne
Zakupy

Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Na każdym cm2 skóry rąk może bytować nawet do 5 milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się wirusy, bakterie i pasożyty powodujące poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Na co dzień to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w instytucjach medycznych – szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też pracownicy gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (głównie drobiowego) oraz jajek, ponieważ te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]