Sport i rekreacja Zakupy

Sportowa moda w naszych garderobach – o koszulkach polo

Szukasz koszulek polo? Sprawdź https://sklep-hummel.pl/pl/c/KOSZULKI-POLO/268.

Koszulki polo kiedyś kojarzone wyłącznie ze sportem, współcześnie noszone są nie tylko przez zawodników, ale stały się też odzieżą codzienną, zakładaną wtedy, kiedy pragniemy czuć się swobodnie. To, jak wygląda historia tego rodzaju koszulek, opisujemy poniżej.

Koszulka polo – nowatorski krój odzieży sportowej

Fason koszulki polo w mgnieniu oka rozpozna chyba każdy. To wariant koszuli z kołnierzem oraz krótkimi rękawami, który wyróżnia się tym, iż na wysokości torsu ma wycięcie zapinane na 2 , a niekiedy 3 guziki. Pomimo swojej nazwy, to co w dzisiejszych czasach określamy koszulą polo, powstało wiek temu jako ubiór przeznaczony dla tenisistów, choć istotnie koszule o zbliżonym fasonie zakładali sportowcy uprawiający polo już w połowie XIX w. Ten nowy model koszulki sportowej był wręcz rewolucyjny, ponieważ miał kilka cech rozwiązujących uciążliwości, z którymi zmagali się zawodowi tenisiści, od których wymagano gry pod krawatem oraz w długim rękawie. Zapożyczony ze sportów jeździeckich fason mniej krępującej koszuli posiadał zatem sztywny i wyższy kołnierzyk, który można było ułożyć tak, aby chronił skórę karku przed promieniami słonecznymi, jak również króciutkie rękawki, które nie zasłaniały dłoni.

Koszulki polo to nie tylko dla tenisistów czy golfiarzy

Koszulki polo w mgnieniu oka przyjęły się pośród zawodowych sportowców, powoli przenikając do pozostałych sportów. Dziś poza tenisem są zwykle noszone podczas turniejów golfa, lecz również nierzadko ubierają je m.in. łucznicy. Jednak prostota ich kroju spowodowała, że nagle wyszły one poza obszar sportu i stały się częścią naszej powszedniej odzieży. Począwszy od lat 80-tych XX w. gładkie koszulki polo zaczęli ubierać biznesmeni w nieformalnych sytuacjach, z kolei dziś mało kto jest zdumiony takim zestawieniem choćby i na oficjalnym spotkaniu. Z drugiej strony, bardziej upstrzone koszulki polo w prążki czy inne desenie spopularyzowali też muzycy, zwłaszcza raperzy.

Wypada zaznaczyć, że koszulki polo różnią się od siebie. Te przeznaczone do aktywności sportowej muszą być wykonane z trwałej, dobrej jakości tkaniny umożliwiającej efektywne odprowadzanie wilgoci, natomiast te do zakładania na co dzień zwykle szyte są z bawełny.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]