Tematyka żywnościowa Zakupy Zdrowie

Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Potrzebujesz soku z kapusty kiszonej? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znowu wracają do naszego menu. Do kapusty i buraków dołączają również nowe, przedtem mniej popularne owoce oraz warzywa. Kiedy piszemy o zdrowotnych atutach fermentowanej żywności nie sposób nie wspomnieć również o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir czy różnego typu zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Przede wszystkim te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają w prosty i szybki sposób wprowadzić do naszego organizmu witaminy potrzebne dla jego poprawnego działania.

Jakie składniki ma w sobie sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie sporo substancji mających pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Kluczowym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za proces fermentacji. Sok z kapusty, ogórków bądź inny kwaszonek to także wspaniałe źródło witamin. Godne uwagi jest głównie wysokie stężenie witaminy C – już 150 ml tego napoju zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy E i K, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kapusty kiszonej – czemu należy go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na zawartość bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie oddziałuje na pracę jelit oraz naszą odporność. Co więcej nagromadzenie witamin usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy depresji, cukrzycy i szkorbutu, a także pomagają walczyć z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny ponadto sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo niestrawność czy wrzody dwunastnicy. Stanowią one też tarcze ochronną w czasie terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]