Tematyka żywnościowa Zakupy

Poznaj ofertę zamienników kapsułek do ekspresu Nespresso?

Co powinno się wiedzieć o kapsułki Nespresso zamienniki?

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Drugim popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Venezia, Firenze, Trieste i Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty orzechów laskowych, czekolady czy prażonych orzechów. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, Amaretto, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Carmel, Chocolate, Vanilla oraz Hazelnut.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają przeważnie 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla klientów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]