odzież motocross
Sport i rekreacja Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy

Odzież motocyklowa dobrze wygląda i chroni przed obrażeniami

Od zawsze wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie należy do najbezpieczniejszych aktywności. W razie kolizji kierowcę motocykla nie chronią pasy i w pełni odczuwa on siłę uderzenia. Wobec tego tak ważne dla każdego motocyklisty jest posiadanie dobrej odzieży opracowanej właśnie do tego typu jazdy. Odzież na motor nie tylko ogranicza potencjalne urazy kierowcy, ale także chroni go przed słońcem, wiatrem i opadami, co podnosi komfort jazdy.

Ubranie na motor – skóra czy tekstylia?

Kupując odzież na motor na początku należy zaopatrzyć się w kask, bowiem zgodnie z prawem o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy jedziemy wolno na skuterze, czy gnamy sportowym ścigaczem po autostradzie. Jest to także najistotniejszy element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, osłaniający czaszkę przed ranami mogącymi mieć poważne konsekwencje dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do osłony pozostałych części ciała podczas jazdy mamy sporo możliwości. Miłośnik motocykli może skompletować swój strój sięgając po stosowną spodnie oraz kurtkę przeznaczone specjalnie do jazdy na motorze lub zdecydować się na kombinezon. W sklepach motorowych w asortymencie znajdziemy odzież skórzaną i tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest niezwykle odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie znaczy, że ubrania na motor wyprodukowane z tekstyliów ochrania słabiej – wykorzystuje się w nich materiały o ogromnej odporności na wysokie temperatury oraz otarcia. Te elementy ubioru kierowcy posiadają stosowne wzmocnienia ochraniające kolana, barki oraz łokcie, które podczas upadku są najbardziej narażone na urazy.

Slidery, buty i pozostałe dodatki

Innymi kluczowymi elementami odzieży na motor są obuwie i rękawice. Rękawice w czasie upadku chronią dłonie przed poważnymi urazami, ponieważ to nimi automatycznie osłaniamy resztę ciała wysuwając je przed głowę i tors, przez co wystawiamy je na złamania oraz głębokie otarcia skóry. Warto zatem kupić rękawice ze dodatkowymi modułami zabezpieczającymi wewnętrzną część dłoni i kłykcie. Stosowne buty na motor obok tego, że chronią delikatne kości stopy, zapewniają także lepszą przyczepność, a przez to dokładniejsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie pozostałe elementy ubrań na motor wypada kupić? To niewątpliwie plecaki, kominiarki, gogle o ile stosujemy kask crossowy, a także dodatkowe slidery, ochraniacze albo zbroje.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]