Zakupy

Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

Więcej informacji o środku do usuwania farby

W ostatnich latach problem wandalizmów na ścianach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Z reguły przybierają one postać napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek często hasła te zawierają treści rasistowskie bądź wulgarne. Nie dziwi zatem, że właściciele lub zarządcy budynków robią co w ich mocy, aby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu przeważnie decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednakże jest dość kosztowne i pochłania sporo pracy. Alternatywą dla przemalowania może być zastosowanie środka do mycia elewacji.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie tychże preparatów bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – w szczególności rozmaitego rodzaju żywice. Ich odpowiednia kompozycja sprawia, iż środki tego typu pozwalają na czyszczenie także mocno porowatych powierzchni. Dobre preparaty do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi oraz środowiska. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na fasadę obiektu – w tym celu należy skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po około godzinie preparat należy spłukać wodą lub opłukać myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny znajdować się pod ręką wszelkich firm sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to zwłaszcza fasady nieogrodzonych bloków są narażone na ataki wandali. Małe opakowanie preparatu okaże się przydatny także właścicielom domów jednorodzinnych, firm czy sklepów. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas potrzebny do zrealizowania tej pracy.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]