Uroda i kosmetyki Zakupy

Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Dowiedz się, gdzie kupić naturalne maski do włosów.

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan niekorzystnie wpływają między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce czy też silny wiatr. Jednakowo niebezpieczne bywa spanie z mokrymi włosami, koloryzacja, stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki lub użycie niewłaściwych kosmetyków. To sprawia, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. Często jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów zapewniają znacznie intensywniejszą odbudowę niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Fryzjerzy nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które umożliwiają odbudowanie nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. By dotarły w głąb skóry oraz włosów, trzeba je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, zaleca się korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników wpływających na polepszenie kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego preparatu, pojedyncze składniki mogą być skompilowane tak, aby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, wszelkiego typu olejki czy silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]