Sport i rekreacja Zakupy

Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Sprawdź, gdzie nabyć lonżę jeździecką

Lonża dla konia to akcesorium cyklicznie używane w czasie nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego typu lonże jeździeckie są dostępne na rynku? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie najlepiej ich szukać?

Typy oraz przeznaczenie lonży dla konia

Lonża dla konia to stosunkowo długa linka, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w czasie lekcji jazdy i treningu technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, trzymaniem wodzy, jak również dosiadaniem. Koń prowadzony jest po obwodzie koła, zaś lonża jest wykorzystywana do kontroli reakcji zwierzęcia. Przyrząd ten wykorzystują również cyrkowcy oraz zawodnicy woltyżerki do szlifowania umiejętności i zabezpieczania prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się również w czasie treningu bez dżokeja – w takim wypadku służy do ćwiczenia młodych koni i zagwarantowania im adekwatnej porcji aktywności.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria znanych firm

Ogromne spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych oferujących profesjonalny ekwipunek w rozważnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie od najlepszych wytwórców – jak np. Kerbl, Start czy Harrys Horse. Interesuje Cię lonża w różowym, błękitnymlub brązowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje szeroki asortyment produktów, które sprostają wymaganiom najbardziej kapryśnych miłośników koni. W ofercie dostępne są artykuły wykonane m.in. z nylonu. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]