Zakupy

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Kontenery produkcja. Zdobądź więcej wiadomości

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Kiedy warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady sypkie, niebezpieczne, płynne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą mocowania do asekuracji ładunku.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i przechowywania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]