Więcej szczegółów o maszynie do drenażu limfatycznego.
Presoterapia to technika masażu, której celem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.
Sprzęt do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia limfy
W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują aparaty do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Jest multum powodów do wypróbowania masażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji cellulitu oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niesłychanie popularna w świecie sportu, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.
CarePump – domowe urządzenia do presoterapii
Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tych aparatów. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, w związku z tym bez trudu można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.
Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. nowotwór bądź zakrzepica, które należy wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]