Tematyka żywnościowa Zakupy

Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Zobacz, gdzie nabyć kapsułki do ekspresu

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do ekspresu to także nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Dzisiaj do większości popularnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]