maseczka jednorazowa, maseczka higieniczna
Ochrona i bezpieczeństwo Zakupy

Czepki i maseczki – odzież robocza chroni pracownika i konsumenta

Zagwarantowanie najwyższych norm bezpieczeństwa w toku wytwarzania artykułów spożywczych wymaga, żeby kadra linii produkcyjnych posiadała stosowne ubranie ochronne, które uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych wyrobów. Jednym z najważniejszych elementów tego typu ubiorów roboczych są maseczki i czepki, zakładane na głowy pracowników.

Okrycia na twarz oraz włosy – czepki, czapki i kominiarki

Najważniejszą rolą artykułów chroniących głowę członków kadry zakładu, jest zapobieganie dostaniu się pojedynczych włosów do produkowanej żywności. Właściciele przedsiębiorstw przetwórczych dostarczają swojej załodze przeróżne osłony zakrywające twarz oraz włosy. Osłony te wykonane są zwykle z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się optymalną przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być w szerokim zakresie używany w branży spożywczej, nawet do produkcji opakowań. Z polipropylenu wykonuje się między innymi kominiarki zasłaniające nieomalże całą głowę oraz czepki ochronne. Te pierwsze występują również w wersji z dodatkową maseczką zakrywającą usta oraz nos pracownika. Polipropylen może być farbowany, dlatego czepki oraz kominiarki ochronne z niego wytwarzane, można zamówić w najróżniejszych kolorach, co niewątpliwie zainteresuje właścicieli zakładów, którzy dbają o spójność wizerunkową marki. Natomiast czapki ochronne (również te z daszkiem) wytwarzane są z bawełny i przędzy akrylowej.

Zabezpieczenie głowy to także okrycie twarzy – maseczki jednorazowe

Maseczki stanowią dodatkową osłonę podczas produkcji. Niwelują one możliwość dostania się do żywności cząsteczek śliny. Maseczki osłaniające twarz to artykuły jednorazowego użytku. One również wytworzone są z włókniny PP, która jest niezmiernie lekka, hipoalergiczna i się nie pyli się. W zależności od potrzeb, w branży spożywczej stosuje się jedno-, dwu- bądź trójwarstwowe maseczki ochronne. Dla panów noszących zarost zaprojektowane są z kolei specjalne maseczki obejmujące w całości szczękę sięgające nad górną wargę.

Nasza siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]