Sport i rekreacja Zakupy

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Znajdź czapsy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości, natomiast drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach zwykle spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]