Sport i rekreacja Zakupy

Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Dowiedz się, gdzie kupić toczek do jazdy konnej

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można kupić 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne certyfikaty, a także pozwalać na regulację rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]