Zakupy

Charakterystyka najpopularniejszych piłek sportowych

Tutaj zaopatrzysz się w piłki Hummel.

Nie ma dużej ilości sportów, które można praktykować bez konieczności zastosowania dodatkowych akcesoriów. Również w niektórych sportach indywidualnych, jak te ze sfery lekkoatletyki czy gimnastyki, trzeba zaopatrzyć się w tyczkę bądź kulę. Jednakże najpopularniejszym na całym globie akcesorium sportowym, przewijającym się w najróżniejszych sportach (nie tylko drużynowych), są piłki. W tym artykule opisujemy cechy trzech piłek używanych w grach popularnych wśród naszych rodaków.

Najistotniejsze cechy piłek do piłek ręcznej, nożnej oraz siatkówki

1. Piłka do piłki nożnej to chyba przedmiot, który wypatrzyć można w pokoju każdego chłopca, a obecnie i niejednej dziewczyny, bowiem do przyszłości powiązanej z piłką nożną często dążą również kobiety. Obwód piłki do “nogi” powinien mieścić się w granicy 0,68-0,70 m, a jej waga to zazwyczaj 410-450 gramów. Niegdyś takie piłki szyto z prawdziwej skóry, współcześnie stosowana do tego jest głównie eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze kilkadziesiąt lat temu nazywano “biedronką” ze względu na charakterystyczne czarne łatki, które musiały być zauważalne na czarno-białych ekranach telewizorów. Dzisiaj piłki do „nogi” występują w nieskończonych wzorach oraz kolorach, a większość prestiżowych imprez futbolowych ma swój unikatowy projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest nieco mniejsza aniżeli ta do piłki nożnej, gdyż jej obwód to między 65 a 67 cm. Jest od niej lecz zdecydowanie lżejsza – jej ciężar to zaledwie 260-280 g. W środku mieści się lateksowy pęcherz, a między nim a skórzaną osłoną (również w większości wypadków wykonaną ze skóry syntetycznej) znajduje się powłoka z bawełny lub nylonu. Piłki do siatkówki produkuje się w wariancie beach i indoor.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z piłek tu zaprezentowanych, lecz co kluczowe jej rozmiary oraz wagą są inne w zależności od tego, dla kogo piłka ma być przeznaczona. Inne rozmiary mają tym samym piłki do piłki ręcznej dla mężczyzn, inne dla dorosłych kobiet, a sprzęt o najmniejszym obwodzie produkowany jest dla dzieci. Skutkiem tego waga piłek dla piłkarzy ręcznych to między 260 aż do 475 gramów, a ich obwód – 46 do nawet 60 centymetrów. Dętka tych piłek musi być bardzo wytrzymała, toteż najczęściej wykonywana jest z lateksu. Osłona z kolei powinna dobrze przylegać do dłoni.

Czy jesteśmy zawodowymi graczami, czy też uprawiamy sport jedynie hobbystycznie, warto inwestować w sprzęt najlepszej jakości. Przyniesie to nie tylko większy komfort w trakcie samej gry – dobra piłka z pewnością będzie służyć też dłużej.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]