Zakupy

Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Zobacz, gdzie nabyć antenę naziemną

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się bezużytecznym gadżetem, należy zaopatrzyć się też w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest obecnie niezwykle szeroki. W sklepach znaleźć można pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, charakteryzują się także niezwykłą wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy kupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez trudu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]