Zakupy

Album na monety – zabezpiecz eksponaty przed zarysowaniem

Dowiedz się więcej o albumach na monety.

Kolekcjonowanie banknotów i monet to nie tylko przyjemność z wyszukiwania i kupna kolejnych okazów, ale też poczucie zadowolenia z ich przeglądania i indeksowania. Nabyte numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w stosownych klaserach bądź albumach, dzięki którym wygodnie będzie można je oglądać, a zarazem zabezpieczy się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klaser na monety – spore ułatwienie przy katalogowaniu eksponatów

Miłośnicy monet mają szeroki wybór akcesoriów pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze z tego powodu, że pozwalają w prosty sposób układać numizmaty jednego rodzaju. Warto pamiętać, iż wiele albumów na monety nie ma wewnątrz kart i należy nabywać je samodzielnie dobierając je do typu zbieranych monet lub banknotów. Swoboda wpinania i wypinania stron jest sporym usprawnieniem przy porządkowaniu okazów według własnego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia banknotów bądź zarysowania monet. Oprócz tego, dysponując malutkim zbiorem, w jednym albumie można pomieścić monety o przeróżnych średnicach, wystarczy kupić karty z odpowiednimi dla nich przedziałami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd książek czy albumów ze zdjęciami rodzinnymi, dzięki czemu bez problemu skryjemy je w domowej biblioteczce przez wzrokiem potencjalnego rabusia.

Czy w klaserze na banknoty i monety można trzymać każdy typ numizmatów?

Specjaliści rekomendują, aby w przegródkach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych przechowywać popularniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem wilgoci i powietrza. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym bądź te wykonane z drogich kruszców powinno się najpierw zabezpieczyć przez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w albumie, jako że szereg producentów oferuje karty do klaserów, które bez przeszkód mieszczą w sobie monety w kapslach czy też w tekturowych holderach.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]