Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Różnice pomiędzy centralnymi i bocznymi kuframi motocyklowymi

Jeśli potrzebujesz kufrów motocyklowych, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Bagaz-motocyklowy_Kufry-motocyklowe-288.html.

Podróże motorem są komfortowe i wywołują poczucie wolności, jakkolwiek jeśli wyruszamy na dłuższy wyjazd czy też kilkudniowy wypoczynek może się okazać, iż ilość niezbędnych nam rzeczy nie zmieści się w standardowej wielkości plecaku czy camelbagu. Często też wożony ekwipunek jest dość ciężki przez co zamocowanie go na grzbiecie może znacznie wpływać na bezpieczeństwo jazdy. W takich wypadkach warto pomyśleć o kupnie kufra motocyklowego.

Typy kufrów motocyklowych – boczne i centralne

Podstawowym problemem, z którym musi zmierzyć się posiadacz pojazdu szukający kufra motocyklowego jest to, czy kupić kufer centralny czy może lepiej postawić na kufry boczne. Jeżeli na jednośladzie jeździmy przede wszystkim po mieście, a nasze dłuższe wyjazdy to głównie jednodniowe, niedalekie wypady za miasto, wystarczy w zupełności kupić i zamontować kufer centralny. Objętość takich kufrów waha się przeważnie od trzydziestu do pięćdziesięciu litrówi jest to wystarczająca przestrzeń, by pomieścić wszystkie nieodzowne akcesoria, rękawiczki, dodatkową kurtkę, a niekiedy nawet kask dla pasażera. Zaletą kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, ponieważ montowane są one na stelażach za plecami prowadzącego. Odmiennie jest przy instalacji kufrów bocznych – te montuje się symetrycznie po obu bokach jednośladu. Stąd też przy transportowaniu przedmiotów o znacznej wadze trzeba pamiętać, aby ich masa podzielić stosunkowo równomiernie na oba kufry, żeby nie dopuścić do przechylenia się maszyny podczas podróży na lewo lub prawo.

Ile kosztują kufry motocyklowe?

W sklepach oferowanych mnóstwo kufrów motocyklowych, różniących się od siebie zarówno kubaturą, ale i materiałem, z którego są sporządzone (np. wzmocnione polimery bądź wytrzymałe oraz lekkie aluminium). Bezspornie wybierając kufry na motor powinniśmy kierować się głównie ich jakością i tym, czy zapewniają bezpieczeństwo umieszczonym w nich rzeczy. Jednakże dla wielu motocyklistów kluczowym faktorem, nierzadko silnie wpływającym na finalną decyzję o ich kupnie, będzie także ich cena. Kufry centralne, z tego powodu, iż są względnie małe i łatwiejsze w montażu, nie są wielkim kosztem. W porządnej jakości kufer tego rodzaju można się wyposażyć już za kilkaset złotych. Z kolei kufry boczne, które nabywa się razem z pełnym zestawem do montażu na pojeździe, obejmującym wymagane adaptery, stelaże, jak również nierzadko i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już koszt sięgający 4-5 tysięcy złotych.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]