Wyposażenie wnętrz Zdrowie

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne powstające się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują nieprzyjemne zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają pomyślny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może zachodzić w rezultacie wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, oddziaływania silnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, komputery czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego by na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać dym papierosowy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie chronicznego zmęczenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w urzędach, placówkach oświaty, biurach czy szpitalach, czyli wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.