Wyposażenie wnętrz Zakupy

Wykorzystanie tablic korkowych

Tablica korkowa – niby kompletnie zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i placównach oświaty.

Jak zazwyczaj stosujemy tablice korkowe?

Na ogół napotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół oraz przedszkoli. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, kluczowe informacje o organizowanych wydarzeniach (studniówkach, turniejach, wywiadówkach lub olimpiadach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem pedagoga dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić wystawę rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na różne okazje – mali artyści będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można użyć tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, ponieważ w potopie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednakże pamiętać, by tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – używaj jej w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy wykorzystać tego rodzaju tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (niebieski, ciemny i jasny zielony, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, srebrne, białe, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można zastosować tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, aby zaznaczać pinezkami zwiedzone już miasta lub kraje.