Wyposażenie wnętrz Zakupy

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Chcesz zamówić shutters? Skieruj się tutaj.

Projektując wystrój wnętrza, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj wybiera się tradycyjne aranżacje, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne typu shutters

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb domowników. Wykonuje się je z drewna, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się najczęściej na oknach, jednakże doskonale sprawdzą się również na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się nadal dość rzadko, ale każdy z nas z pewnością w kinie bądź w telewizji, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Dlaczego warto postawić na shuttersy?

Oprócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie wyglądają, mają one również przydatne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepła. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma przeważnie przeszkód, żeby umieścić je na większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nadzwyczaj elegancki wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość nieruchomości. Trzeba też podkreślić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez pomocy sznurów, co właściciele zwierząt oraz rodzice ciekawskich dzieci, które rozerwać dyndające łańcuszki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]