Wyposażenie wnętrz Zakupy

Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to także fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.