Wyposażenie wnętrz Zakupy

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Zobacz, gdzie zamówić okiennice wewnętrzne.

Projektując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne aranżacje, a więc zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Charakterystyka shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wykonują je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się z reguły na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się jeszcze sporadycznie, ale gros osób z pewnością kina bądź ekranu telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Praktyczne zastosowanie shuttersów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i nie ma przeważnie problemów, aby założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nadzwyczaj szykowny wygląd, a więc zwiększają wartość posesji. Wypada również zaznaczyć, że nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia łańcuszków, co rodzice dzieci czy właściciele zwierząt, które rozerwać sterczące łańcuszki, uznają z pewnością za duży atut.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]