Wyposażenie wnętrz Zakupy

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?

Stolik kawowy powinien być wygodny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Należy również pamiętać, że jest to interesujący element aranżacji salonu. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród kilku wariantów stolików. Jaki jednakże będzie najlepszy?

Jak dobrać najlepszy stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika trzeba zwrócić uwagę na parę czynników. Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź czasopisma? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń mieszkania? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko dobrze wykorzystać niedużą powierzchnię mieszkania, ale także w prosty sposób zadbać o jego czystość. Można rozważyć także zakup modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, można rozważyć kupno stolika z okrągłym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te prostokątne. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne.

Uznaniem cieszą się również stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, aby wsuwać jeden pod drugi. Dodatkowo stoliki w formie hexagonu można swobodnie łączyć z większą liczbą modułów. Natomiast tym, którzy często pijają kawę z gośćmi, rekomenduje się ławy bądź stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to warto rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanego z palet. Niestandardowym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra jako stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać poziomu siedziska, to znaczy około 45-50 cm. Jeśli planujemy postawić go z boku sofy, to dla pełnej wygody użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.