Wyposażenie wnętrz Zakupy

Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po Europie, a nieraz nabywamy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są dostępne w kilku kolorach

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego trudu dobierzemy je do wystroju wnętrza, ponieważ są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma brył kamiennych o jednakowej siatce krystalizacji oraz kształtach. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, przykładowo sześcianu czy też piramidy.

Lampa solna a generowanie jonów ujemnych

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest uspokajające i subtelne, więc rekomenduje się nabycie ich osobom, którym dokucza stres lub brak snu, bowiem dzięki nim można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli kamiennej używa się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]