Wyposażenie wnętrz Zakupy

Jak działa roleta podgumowana?

W upalne miesiące w roku Twój dom nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie upajaj się nienagrzanym, chłodnym pomieszczeniem, doskonałym do relaksu. Ten model rolety w 100% nie wpuszcza światła słonecznego. Jak działa roleta podgumowana? W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Plusy rolet podgumowanych

Największym atutem rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie nagrzewa. Zwykle w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeśli nie masz klimatyzatora, to kup taki model rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka czy kuchnia, ale również do mocno nasłonecznionych pokoi. Brak przeciwwskazań, by były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Rolety podgumowane najczęściej występują w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego bądź silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten model sprawdzi się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna oraz salon, to znakomite wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do innych detali wnętrza lub wybierz model w absolutnym kontraście do reszty. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem pomieszczenia, jednak wszystko jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich aranżację.