Wyposażenie wnętrz

Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Znajdź podłogi drewniane Baltic Wood

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na kilka dni – dzięki temu wyparuje z nich zbędna woda. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie są zepsute, bowiem potem mogą pojawić się problemy z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]