stolik kawowy nowoczesny
Wyposażenie wnętrz

Funkcje stolika kawowego

Chociaż czasami poniektórzy projektanci wnętrz nieraz nie uwzględniają go w aranżacjach, stolik kawowy w dalszym ciągu jest istotnym meblem, którego używa się w większości naszych domów. Nic w tym dziwnego, bo mebel ten łączy w sobie nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną.

Stolik kawowy – istotny element salonu

Polacy większość dnia spędzają w salonie. W tym pomieszczeniu relaksujemy się, oglądamy filmy, czytamy, przyjmujemy gości, dodatkowo tu nierzadko również jemy. Oczywiste jest zatem, że meble wykorzystane do aranżacji salonu muszą komponować przestrzeń, która jest przytulna, ale która też nie pozbawia jej użyteczności. Stolik kawowy, jak podpowiada jego nazwa, jest w głównej mierze meblem, na którym stawiamy filiżanki z kawą lub herbatą oraz ciasta, wówczas gdy podejmujemy gości, ale również kiedy relaksujemy się z rodziną. Inna funkcja, jaką spełnia stolik kawowy to miejsce trzymania małych urządzeń i przedmiotów, po które non stop sięgamy, przykładowo pilota do TV, chusteczek higienicznych, komórki bądź książek, którymi akurat się zaczytujemy. Jest to także miejsce, gdzie można po prostu umieścić niewielkie ozdoby, jak tealighty bądź misę z suszonymi kwiatami.

Drewniane stoliki kawowe – dopasujesz do dowolnego stylu wnętrza aranżacji

Pomimo swoich wielu zastosowań stolik kawowy powinien być w pewnym sensie nie rzucający się w oczy, a więc stosownie dopasowany w aranżację pomieszczenia. Jest to najczęściej niewysoki mebel – ma przeciętnie 50 centymetrów wysokości, bowiem nie może przesłaniać przestrzeni salonu, ale także umieszczone na nim szklanki z napojami czy przedmioty muszą być w zasięgu ręki osoby, która z niego korzysta. Współczesne designerskie stoliki kawowe konstruowane w atelier najlepszych projektantów znakomicie łączą w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową. Wachlarz kształtów tego rodzaju stolików kawowych sprawia, iż zamawiający bez trudu odnajdzie model nadający się do otwartej przestrzeni loftu, stylu hygge lub retro. Warto wybierać meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z litego drewna, z zachowaniem najwyższych standardów, co jest gwarancją, że będą nie tylko rewelacyjnie się prezentować, ale będą też mocne.

Nasza siedziba:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]