Wyposażenie wnętrz Zakupy

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Na skyshutters.pl zobaczysz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten moduł zabezpieczenia okna można użyć też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie ludzie spędzają po wiele godzin w ciągu dnia oraz podejmują tu gości. Dlatego więc należy zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie komfortowy. Swoboda ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia np. lekkie jego ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innego powodu – z ich pomocą można skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma wszak ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast zimą dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego shuttersy tworzą mocną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]