Wyposażenie wnętrz Zdrowie

Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, dym tytoniowy czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Oczyszczacz powietrza – co wyeliminuje?

Aktualnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – atuty

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się sadzę, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu oraz energooszczędne.