Wyposażenie wnętrz Zakupy Zdrowie

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze dotarła już do świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej jest umniejszana. Obywatela Polski zdają sobie sprawę, iż jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, silnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Dopóki nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większa groźba występowania wysokiej kondensacji PM2,5 oraz PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc podatni są głównie mieszkańcy metropolii lub okolic w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie szkodliwego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak m.in. Meaco, GREE bądź AirFree, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, nierzadko mają one też inne przydatne funkcje.

Typy i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez problemu znajdziemy urządzenie odpowiednie do danej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, więc swobodnie można przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one dodatkowo bakterie oraz grzyby, które mogą być przyczyną wielu chorób bądź reakcji uczuleniowych, a także niebezpieczny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie zapewnia lepszy sen. Część urządzeń ma także czujniki alarmujące o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Nabycie oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie osobom podatnym na alergie.