Wymiar sprawiedliwości

Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z ojcostwem i macierzyństwem, uregulowaniem kontaktów czy władzą rodzicielską.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w przepisach, ale w głównej mierze właściwego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na bieżący kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez poszczególne etapy sprawy w bezbolesny dla nich sposób. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodą. Podejście to wywodzi się z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje źródło w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą obiektywną, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę wyłącznie pod kątem prawnym.