Baza porad Witryny internetowe Zdrowie

Blogi o zdrowym odżywianiu, stylu życia i urodzie – korzystaj z nich z głową!

Nie przekopuj już Internetu! Blogi o zdrowiu na miarę Twoich potrzeb znajdziesz tu.

Internet to miejsce, gdzie niesłychanie łatwo można uzyskać informacje o każdej sferze życia. Internauci upodobali sobie szczególnie odpytywanie wyszukiwarki Google o tematy zdrowotne, często wręcz poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji z lekarzem długim surfowaniem po sieci z nadzieją na odnalezienie na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Jednak czy to mądry model korzystania z informacji dostępnych na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal o urodzie i zdrowiu to nie alternatywa dla profesjonalnej porady medycznej

W gąszczu treści o medycynie, dietach i zabiegach estetycznych udostępnianych online jest niemało wiarygodnych artykułów zredagowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych taką tematyką i od lat działających w zawodach związanych z medycyną. Lecz korzystanie z publikacji umieszczanych na blogach o zdrowiu bądź urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) polegać na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Portal o zdrowym stylu życia, o ile zapewnia rzetelnych informacje, może jednakowoż być dobrym źródłem pomocnej wiedzy, która uprości czytelnikowi nawigację po świecie polskiej służby zdrowia. Poznanie w sieci skrupulatnego opisu zabiegu wytłumaczonego prostym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą zaplanowanej operacji i zmniejszyć stres przez nią wywołany. Natomiast artykuł przedstawiający symptomy wskazujące na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu późniejsza rozmowę z lekarzem pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl