Wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie

O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

Jeśli chcesz nabyć filtr F9, skieruj się tu

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też cały czas poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (np. w obiektach służby zdrowia).

Filtry mini-pleat wyłapują pyły PM2.5 oraz włosy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w budynkach mieszkalnych, biurach czy urzędach bardzo dobrze zdadzą egzamin filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, pyłki roślin czy sierść zwierząt. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 warto wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się ogromną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż produkty te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry minipleat występują w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a mocna rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wodę, co umożliwia sprawną filtrację w wymagających warunkach (aż do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie powinny być zachowane wysokie standardy sterylności powietrza, np. w przemyśle optycznym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46