Usługi

Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Kliknij w to miejsce jeżeli chcesz zlecić utylizację mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których z przeróżnych powodów nie chcemy się pozbyć. Zazwyczaj przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na strych, aby nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednakże w tym, iż po jakimś czasie i w tych pomieszczeniach stają się tak zagracone, że zwykłe korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to nakłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, będącego sposobnością do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy także, kiedy nabywamy zapuszczony dom bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy oraz mieszkania.

Wywóz starych mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, połamane panele ścienne lub podłogowe, stare meble czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się na ogół raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o sporej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko świadczą także fachową pomoc przy opróżnianiu piwnicy, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – ponowne zastosowanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przetransportowane do PSZOK-u lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie skończą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów według surowca, z którego są wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia kolejnych biurek, łóżek bądź regałów.

Nasza siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]