Usługi

Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną gołym okiem powłokę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym działaniem licznych substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania dużych ilości gotowych preparatów. Wspomniane wyżej właściwości powodują, że zbiornik ze stali nierdzewnej jest również idealnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki fermentacyjne dla sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często używany w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju zasobnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości bakteriami czy dzikimi drożdżami.