Usługi Zdrowie

Zaufaj witaminom – dożylne wlewy witaminy C

Kwas askorbinowy to pierwiastek o szerokim zastosowaniu, który leczy choroby i wzmacnia układ odpornościowy. Zalecany jest przede wszystkim w sezonie większej zachorowalności na grypę. Od kilkudziesięciu lat witaminę C wykorzystuje się w dodatkowy sposób – przy bardzo ciężkich chorobach. Przyjrzyjmy się zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Dożylne wlewy witaminy C – alternatywna terapia

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia), ponieważ inaczej nie potrafimy jej wygenerować. Nowoczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie witaminy C na terapię groźniejszych chorób – zapalenia stawów, arytmii, a także wielu innych. Naukowcy badają zwłaszcza oddziaływanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się dowieźć, że wprowadzenie alternatywnej terapii może zapewnić dużo lepsze wyniki leczenia. Dostarczenie dużych porcji kwasu askorbinowego do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracje sięgają nawet 10000 mg, jest to więc wyjątkowo duże stężenie, które może pomóc zwalczyć wiele niebezpiecznych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Technika podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, zmniejsza niebezpieczeństwo powstania działań ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych metod (np. suplementów). Efekty mogą być zdumiewające – choroby serca zanikną, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To specjalista decyduje o przebiegu leczenia i ustala dawkę, ale żeby osiągnąć ostateczne skutki, terapia musi potrwać około miesiąca.