Usługi Zdrowie

Zalety implantologii

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by używać protez. Nie było to oczywiście trafione wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także wykazują sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, ograniczając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie okresu gojenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się alkoholu, gorących potraw oraz palenia tytoniu. Ważne jest też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które likwidują obrzęk i dyskomfort.

Implantologia – jak wybrać specjalistę

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem i korzystnymi recenzjami od poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne informacje.