Architektura ogrodowa Usługi

Zakładanie trawników w reprezentacyjnych miejscach

Założenie trawnika w ogródku nie przysporzy nam poważniejszych problemów – także, jeżeli nasze praktyczne umiejętności nie okażą się zbyt duże. Trudności na pewno pojawią się jednak, jeżeli niezbędne będzie zakładanie trawników o dużej wielkości lub położonych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. w okolicy przedszkoli, w centrach miast albo przed ogólnodostępnymi obiektami. Podobne trawniki muszą wszak uporać się z także bardzo intensywnym użytkowaniem i doskonale wyglądać. Zakładanie trawników warto zatem zlecić specjalistom oraz zyskać gwarancję, że efekty okażą się satysfakcjonujące. O czym jednak powinniśmy wiedzieć przy wyborze ekipy świadczącej takie usługi ogrodnicze?

Zakładanie trawników a typy traw

Firmy oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa typy traw – z darni lub nasion. Wszystkie posiadają odmienne plusy i minusy. Te pierwsze wykorzystywane są w szczególności w czasie zakładania trawników o małej wielkości. Ich zalety to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na skarpach) oraz od razu zauważalne rezultaty, a także odporność na mróz i wodę. Trawniki z nasion będą z kolei dużo mniej kosztowne od trawników z rolki (dzięki czemu świetnie sprawdzają się w stosowaniu na dużych areałach) oraz potrzebują mniej pracochłonnej opieki.

Zakładanie trawników – jak znaleźć fachowców?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga sporej wiedzy i użycia specjalistycznych sprzętów (na przykład spychaczy czy agregatorów) i surowców. Z tego względu przed tym, jak wybierzemy ofertę danej firmy, dobrze przemyślmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie sprawdźmy, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy oraz czy mają odpowiednie umiejętności. Dobrym rozwiązaniem będzie też znalezienie opinii dotyczących firmy w internecie – być może ustrzeżemy się w ten sposób przykrych niespodzianek.