Usługi Zdrowie

Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z czego robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie warto nadmienić, iż implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się wysoką trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest też fakt, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum materiałów, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.