wynajem szalunków, wypożyczalnia szalunków
Sektor budowlany Usługi

Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Szalunki to chwilowe elementy konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z metalu, desek czy też sklejki laminowanej, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do wznoszenia, formowania stosownego kształtu, jak również podpierania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Przydają się one także do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie schodów, nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji i wynajem szalunków

Deskowania, to też określenie szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich używania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, podpory i dźwigary, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Wiele firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny zwłaszcza wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, dysponują rozległym wachlarzem materiałów konstrukcyjnych, a także proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin również znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]